MISJA GOSPODARCZA NA UKRAINĘ

Instytut Biznesu przygotowuje się do misji gospodarczej na Ukrainę do Lwowa pod koniec sierpnia. Celem wyjazdu jest spotkanie polskich i ukraińskich przedsiębiorców, w celu poznania się, nawiązania współpracy i rozpoznania możliwości rozwoju oraz wymiany handlowej. W tej chwili trwają prace nad programem wyjazdu. Zapraszamy zainteresowanych do zgłaszania swoich uwag i propozycji.
1. Cudzoziemiec przedsiębiorca w Polsce i na Ukrainie – czy to możliwe? Jakie warunki trzeba spełniać aby założyć działalność gospodarczą w Polsce lub na Ukrainie? Gdzie i jak można zarejestrować firmę w Polsce i na Ukrainie. Wady i zalety różnych form opodatkowania dla cudzoziemca w Polsce i Na Ukrainie jak wygląda opodatkowanie w Polsce i na Ukrainie (dla osób fizycznych oraz spółek).
2. Jakie prawa i zobowiązania ma przedsiębiorca z zagranicy (osoba fizyczna/spółka), działający w Polsce i na Ukrainie?
3. Kredyt w Polsce dla przedsiębiorców z Ukrainy oraz osób z Ukrainy, które mają firmę zarejestrowaną w Polsce. Możliwości, raty, w jakim banku najlepiej? Jakie warunki ma spełniać osoba, która chce wziąć kredyt w polskim banku.
4. Wsparcie pochodzące z funduszy Unii Europejskiej – PARP. Jakie warunki ma spełniać osoba z Ukrainy, która ma założoną firmę w Polsce, żeby dostać dotację? Gdzie zwrócić się, przebieg procesu otrzymania dotacji.
5. Produkty i usługi w Polsce i na Ukrainie – zapotrzebowanie i brak. Na co warto zwrócić uwagę? Gdzie znajduje się potencjał, w jakiej branży, dla skutecznego rozwoju przedsiębiorcy z Ukrainy i Polski?
6. Transportowanie i logistyka produktów z Chin przez Polskę dla ukraińskich przedsiębiorstw. Jakie problemy mogą wyniknąć w procesie transportowania? Na co warto zwrócić uwagę?
7. Dotychczasowe doświadczenia polskich przedsiębiorców z prowadzenia działalności na Ukrainie – praktyczne wskazówki.
8. Perspektywy zacieśnienia wymiany handlowej w zakresie produktów przemysłu zbrojeniowego w kontekście wahań na rynku popytu i podaży.

Comments are closed.