Zakres usług

O INSTYTUCIE BIZNESU

about-1

Instytut Biznesu to organizacja wspierającą przedsiębiorców w realizacji ich przedsięwzięć gospodarczych. Został on powołany w 2011 roku z dostrzeganych potrzeb środowiska biznesowego. Instytut Biznesu jest to organizacja stworzona przez przedsiębiorców i dla przedsiębiorców. Na jego czele stoi Rada Dyrektorów powoływana na roczne kadencji. Jest ona wspierana przez Radę Naukową. Instytut Biznesu nie jest związany z żadną instytucją polityczną, a poglądy jego uczestników odzwierciedlają ich indywidualne zdanie.

W zakresie działalności Instytut Biznesu zajmuje się udzielaniem wsparcia w zakresie rozwoju biznesu, fachowym doradztwem, kojarzeniem partnerów gospodarczych zarówno w kraju, jak i za granicą a także inspirowaniem i rozwijaniem przedsiębiorczości. Jest to możliwe dzięki stałej współpracy organizacji z ekspertami posiadającymi praktyczną wiedzę, z wielu dziedzin, związanych z biznesem. Instytut Biznesu służy między innymi eksperckim doradztwem w zakresie zwiększania wydajności i rentowności istniejących przedsięwzięć, udzielaniem pomocy zarówno w znalezieniu kapitału jak również w jego efektywnym zagospodarowaniu. Instytut Biznesu dysponuje profesjonalnymi ekspertami, mogącymi zapewnić wsparcie, z zakresu zarządzania, marketingu, kapitału ludzkiego, zwiększania wydajności i rentowności istniejących przedsięwzięć, prawa (gospodarczego, kodeksu spółek handlowych, ustaw podatkowych itd.), oraz kojarzeniem partnerów gospodarczych.

Instytut Biznesu w zakresie swojej działalności ma prowadzenie badań, analiz i ewaluacji, których celem jest wnioskowanie konkretnych rozwiązań zarówno dla konkretnych przedsięwzięć jak również ogólnych regulacji prawnych. W ramach swojej działalności zajmuje też stanowiska w wybranych aspektach życia społeczno-gospodarczego oraz przygotowuje opinie, stanowiska i raporty pomocne wybranym branżom lub środowiskom biznesowym w procesie decyzyjnym i w rozwijaniu działalności. Ponad to przygotowuje ekspertyzy na zlecenie sądów, prokuratur i innych instytucji.

W ramach wsparcia działalności biznesowej organizacja prowadzi też szereg spotkań otwartych. Prowadzącymi i mówcami są eksperci i praktycy życia gospodarczego wyspecjalizowani w zagadnieniach, które są tematem zebrań.

W planach Instytutu Biznesu jest publikowanie broszur, książek i programów audiowizualnych.

Doradztwo

Instytut Biznesu został powołany z dostrzeganych potrzeb środowiska biznesowego. Jest to organizacja stworzona przez przedsiębiorców i dla przedsiębiorców

W zakresie działalności Instytut Biznesu znajduje się udzielanie wsparcia w zakresie rozwoju biznesu, fachowe doradztwo, kojarzenie partnerów gospodarczych a także inspirowanie i rozwijanie przedsiębiorczości. Jest to możliwe dzięki stałej współpracy organizacji z ekspertami posiadającymi praktyczną wiedzę, z wielu dziedzin, związanych z biznesem.  Instytut Biznesu służy między innymi eksperckim doradztwem w zakresie zwiększania wydajności i rentowności istniejących przedsięwzięć, udzielaniem pomocy zarówno w znalezieniu kapitału jak również w jego efektywnym zagospodarowaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

RADA DYREKTORÓW

 • Prof. Jan Głuchowski

  Prof. Jan Józef Głuchowski jest prawnik, specjalizującym się w finansach międzynarodowych, prawie...

 • Prof. Wiesław Harasim

  Doktor habilitowany nauk ekonomicznych; Specjalność: ekonomika przedsiębiorstw Biografia naukowa: 1983 – magister...

 • Tomasz Dąbrowski

  KDS to nowoczesna drukarnia, która  oferuje swoim Klientom nie tylko druk ale...

 • Juliusz Bolek

  Ekspert z zakresu komunikacji biznesowej, społecznej i interpersonalnej. Prowadzi własną działalność pod...

 • Robert Łukasik

  Wieloletni manager związany z Grupą PZU. W Grupie PZU odpowiadał za liczne,...

 • Marta Ostapowicz

  Dyrektor Zarządzający Instytutu Biznesu. Doświadczony manager w zakresie rozwoju biznesu.Z wyróżnieniem ukończyła...

Analizy rynku

najwyższej jakości analizy rynki u branż

Doradztwo

z zakresu zarządzania, marketingu, HR, prawa

Inwestycje

kojarzenie partnerów gospodarczych